TUNAHAN EFENDİOĞLU

KAYMAKAM

 
 
ÖZGEÇMİŞ

1983 yılında Ordu ili, Kabataş ilçesi Alankent Beldesinde doğdu. Eğitim ve öğrenimine İstanbul da devam etti. 2001 yılında Samiha Ayverdi Anadolu Lisesi'nden (Vatan Anadolu Lisesi) mezun oldu ve aynı sene Uludağ Üniversitesi, İ.İ.B.F. İktisat bölümünü kazandı. 2005 yılında iktisat bölümünden mezun oldu.

Kaymakamlık sınavını 2007 yılında kazanarak, 2008 yılı mart ayında Giresun Kaymakam Adayı olarak mesleğe ilk adımını attı. Refiklik görevini Tekirdağ Şarköy ilçesinde Kaymakam Mümin Heybet refakatinde yaptı. Teftiş stajında Mülkiye Baş Müfettişi Cüneyt Orhan Toprak refakatinde Sakarya bölgesinde yaptı. Burdur Yeşilova İlçesinde 8 ay boyunca Kaymakam vekilliği ve Vali yardımcılığı görevlerinde bulundu.

Yurt dışı eğitim programı çerçevesinde bir yıllığına İngiltere Sheffield Üniversitesinde hem dil eğitimi hem de bulunduğu South Yorkshire bölgesinin idari yapısı üzerinde çalışmalarda bulundu. Bitirme ödevini İngiltere sağlık sistemi National Health Service (NHS) üzerine yaptı. Ankara da dört aylık kaymakamlık kursundan sonra üç yıllık eğitim sürecini tamamlayarak kurada çektiği Kayseri Sarıoğlan İlçesinde görevine başladı. 2013 yaz kararnamesi ile Diyarbakır Lice kaymakamlığına atandı. 2014-2015Adıyaman sincik kaymakamlığından sonra 2015 yaz kararnamesi ile Malatya Hekimhan Kaymakamlığına atanmıştır. Evli olup ileri düzeyde İngilizce bilmektedir.